Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City i Liverpool FC są podobno zainteresowani pozyskaniem Zion Atta, młodego zawodnika Crystal Palace, który imponuje formą w młodzieżowych zespołach londyńskiego klubu.

16-latek przeniósł się na Selhurst Park, kiedy miał zaledwie 13 lat, a Crystal Palace zainwestowało 60 tys. funtów, aby pozyskać go z Millwall. Teraz Orły muszą walczyć o to, aby zatrzymać młodego napastnika w swoich szeregach.

Według Daily Mail, Mnchester City i Liverpool poważnie interesują się Attą, który ze względu na swoje pochodzenie może w przyszłości reprezentować zarówno Włochy, jak i Wybrzeże Kości Słoniowej, chociaż obecnie grywa w reprezentacji Anglii do lat 16.

Daily Mail twierdzi także, że giganci ligi angielskiej nie są jedynymi klubami, które bacznie obserwują rozwój sytuacji, a zainteresowane Attą wykazują także niemieckie ekipy takie jak Augsburg, Bayern Monachium i Borussia M’gladbach.

Na mocy obowiązujących przepisów, Atta nie może podpisać profesjonalnej umowy z Crystal Palace, dopóki nie skończy 17 lat, ale angielski klub wierzy, że podpisze on umowę stypendialną w lipcu.

Źródło: www.dailymail.co.uk