Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Football Leaks znowu daje o sobie znać.

Jeżeli informacje i e-maile opublikowane przez kontrowersyjną platformę internetową Football Leaks, które zdają się pokazywać, że klub łamie zasady dotyczące Fair Play okażą się prawdziwe i UEFA postanowi wszcząć postępowanie przeciwko mistrzom Anglii to Manchesterowi City grozi nie tylko dotkliwa kara finansowa, zakaz transferów, ale co najgorsze wykluczenie z przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Klub z niebieskiej części Manchesteru był już kilkakrotnie przedmiotem śledztwa w związku z wyciekiem poufnych informacji. Ostatni raz w listopadzie ubiegłego roku kiedy to światło dzienne ujrzały rzekome rewelacje w jaki sposób Obywatele pozyskali fundusze na dofinansowanie budżetu pochodzącego od oficjalnych sponsorów klubu. Europejska Federacja Piłki Nożnej ma określony limit ile pieniędzy właściciel może zainwestować w klub i wygląda na to, że zasada ta została przez Manchester City naruszona. Tak twierdzą, rzekomo dobrze poinformowani dziennikarze.

Według Daily Mail oraz Der Spiegel powołujących się na publikacje Football Leaks i opublikowanych przez tą platformę właściciel City Abu Dhabi Group dofinansował klub sumą w wysokości 150 mln funtów. Co jest poważnym problemem, ponieważ pieniądze te nie pochodzą bezpośrednio od sponsorów.

Za podobne przewinienia UEFA przewidziała szereg dotkliwych kar. W najgorszym przypadku (jeśli informacje okażą się prawdziwe) Obywatelom grozi wyrzucenie z Ligi Mistrzów, co może pociągnąć za sobą dramatyczne konsekwencje, zarówno finansowe jak i sportowe. Ograniczona zostanie między innymi zdolność przyciągania do klubu światowej klasy piłkarzy i młodych talentów.

Ponadto FA bada sprawę nielegalnych przelewów na konto menedżera Jadona Sancho w 2014 roku. Za mające wspólne cechy przewinienie FIFA ukarała już londyńską Chelsea zakazem transferów.

Miejmy więc nadzieję, że wszystkie te rewelacje i zarzuty są wyssane z palca i próbą postawienia 5- krotnych mistrzów Anglii  w złym świetle.

Takie stanowisko zajmują oficjalnie włodarze klubu z Etihad Stadium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj