Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City intensywnie pracuje nad przedłużeniem kontraktów swoich kluczowych zawodników.

Według najnowszych raportów z Wysp Brytyjskich, kierownictwo klubu jest w rozmowach z najbliższym otoczeniem Sergio Agüero  oraz Fernandinho.

Spekuluje się, że w przypadku pierwszego z zawodników, rozmowy są bardzo owocne i niebawem powinno dojść do oficjalnego ogłoszenia porozumienia z Argentyńczykiem.

Kontrakt napastnika wygasa w 2019 roku, a Agüero już jakiś czas temu zapowiadał, że po jego wygaśnięciu będzie chciał powrócić do ojczyzny, aby bronić barw Independiente, klubu którego jest wygasa.

Zdaniem mediów, działaczom Obywateli udało się jednak przekonać Argentyńczyka do kontynuowania kariery w City i jedyną wątpliwością jest czas do którego będzie obowiązywał nowy kontrakt. Najbardziej prawdopodobną wersją jest jednak przedłużenie umowy o rok.

Manchester City jest także w bardzo zaawansowanych rozmowach z Fernandinho.

Szkoleniowiec czwartej drużyny minionego sezonu Premier League, Pep Guardiola podczas pobytu zespołu na zgrupowaniu w Chinach dał jasno do zrozumienia, że Brazylijczyk będzie centralną postacią jego zespołu w nowym sezonie.

Kontrakt byłego zawodnika Szachtara Donieck wygasa dopiero za dwa lata, ale niebawem powinno dojść do jego rozszerzenia.