Eric García
fot. www.mancity.com

19-letni środkowy obrońca Manchesteru City, Eric Garcia nie zamierza podpisywać nowej umowy z zespołem wicemistrza Anglii, w efekcie czego wraz z końcem przyszłego sezonu będzie mógł odejść z Etihad Stadium całkowicie za darmo.

Trwające okienko transferowe z racji zobowiązań kontraktowych Hiszpana jest zatem ostatnią szansą dla The Citizens, aby zarobić na odejściu Garcíi.

Intencją Hiszpana jest powrót do Barcelony, której jest wychowankiem, ale póki co klubom nie udało się dojść do porozumienia w kwestii kwoty odstępnego.

Z informacji jakie dotychczas pojawiły się w mediach wynika, że Barcelona skłonna jest przeznaczyć na transfer środkowego obrońcy 8 milionów euro plus dodatkowe 2 miliony w ramach bonusów.

Manchester City oczekuje natomiast oferty na poziomie 25 milionów euro, a według informacji przekazanej ostatnio przez SportWitness oczekiwania Anglików to nawet 40 milionów. Jeżeli powyższa informacja jest prawdziwa, osiągnięcie kompromisu przy tak dużych rozbieżnościach może być trudne.

Źródło: www.sportwitness.co.uk