Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W ostatnich dniach wiele mówi się o odejściu z Borussii Dortmund, kapitana ekipy z Westfalii, Matsa Hummelsa.

Reprezentant Niemiec był w ostatnim czasie intensywnie łączony z przenosinami do zespołu odwiecznego rywala – Bayernu Monachium, ale Hermann Hummels na łamach niemieckich mediów sprostował doniesienia o rzekomym transferze swojego syna do Bayernu Monachium.

Ojciec Hummelsa dał też swego rodzaju sygnał, że w grę wchodzi defensora [ transfer do Manchesteru City.

– Nawet Manchester City może być bardzo interesującą opcją. W tym roku może nie są aż tak dobrzy, ale w przyszłym sezonie będą mistrzami. Ich trenerem zostanie najlepszy szkoleniowiec na świecie.

– Wcześniej powiedziałem, że Mats być może zagra kiedyś w innym czołowym klubie niż Borussia. Spytano mnie, czy do tego grona należy także Bayern Monachium. Odpowiedziałem, że nieumieszczenie Bayernu w tym gronie byłoby śmieszne. Nie mówiłbym o tym, gdybyśmy prowadzili konkretne rozmowy. Równie dobrze mogłem wymienić Real, Barcelonę, Atletico, Juventus, PSG czy Manchester City, który także jest ciekawą opcją. Póki co nie wiedzie im się najlepiej, ale w przyszłym sezonie zostaną mistrzem. Podpisali kontrakt z jednym z najlepszych trenerów na świecie.

– Mats czuje się w Dortmundzie wspaniale, ale myśli też o ewentualnej zmianie. To nie jest dla niego łatwa decyzja. Transfer za granicę wchodzi w grę, ale na razie nie ma mowy o żadnej tendencji.

Ojciec Hummelsa przyznał także, że burzliwa przeszłość syna w Monachium nie powinna mieć wpływu na obecną decyzję.

– Nie ma między nami żadnego konfliktu. Nie można brać wszystkiego do siebie. Piłka to biznes – czasem zdarzają się przykre sytuacje, a potem wszystko wraca do normy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj