Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City dokonał kolejnego transferu w letnim oknie transferowym. W dodatku historycznego – do Obywateli dołączył pierwszy w historii klubu zawodnik sportów elektronicznych, Kieran Kez Brown.

Główną specjalnością Browna jest gra FIFA. Utalentowany nastolatek z Yorku będzie reprezentował klub z Eastlands na turniejach e-sportów oraz fanowskich imprezach.

Nowy członek ekipy z Etihad Stadium przyznał, że już nie może doczekać się początków współpracy.

– To ekscytujące. Jest to coś nowego zarówno dla klubu, jak i dla mnie.

– Będę streamował za pomocą twitch, będę przygotowywał filmiki dla kanału Manchesteru City na YouTube. Będę również grał z fanami City i reprezentował City na turniejach, w których mam zamiar wziąć udział. To szansa, którą nie wszyscy mają okazję dostać i dlatego nie mogę jej zaprzepaścić. 

W ten sposób Manchester City dołączył do stale wydłużającej się listy klubów piłkarskich, które organizują sekcje e-sportów (swoich zawodników mają m.in. Vfl Wolfsburg i West Ham United).

Diego Gigliani, przedstawiciel City Football Marketing, zajmujący się Mediami i Innowacją, stwierdził, że to dla klubu duża szansa.

– To naturalny kierunek ewolucji dla Manchesteru City. Od pewnego czasu wspólnie z naszym partnerem, EA Sports byliśmy bardzo zaangażowani w serię FIFA.

– E-sporty nabierają rozpędu, dlatego oczywistym jest, że nasz klub chce brać w tym udział. Chcemy być bliżej naszych kibiców, którzy kochają grać w FIFĘ jako Manchester City. Będziemy udzielać się na turniejach gier, będziemy udostępniać więcej treści za pomocą naszych kanałów cyfrowych i jeszcze lepiej dotrzemy do naszych fanów w trakcie imprez i meczów City.

– Kiedy zdecydowaliśmy się zatrudnić gracza e-Sportów, postawiliśmy na fantastyczny młody talent z zaznaczeniem, że będzie również dążył do dalszego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że właśnie to uosabia Kieran. Ma w sobie olbrzymi potencjał. On jest nie tylko wspaniałym zawodnikiem. Wierzymy również, że zaangażuje się i stworzy genialną interakcję z naszymi kibicami na całym świecie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj