Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola zdradził, że ma nadzieje, że angielskiej drużynie uda się jak najszybciej doprowadzić do przedłużenia kontraktu z Raheemem Sterlingiem.

Skrzydłowy reprezentacji Anglii jest w tym sezonie w fantastycznej formie i jest obecnie najlepszym strzelcem The Citizens z 13 golami na koncie, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Sterling dołączył do City w 2015 roku z Liverpoolu, podpisując pięcioletni kontrakt, ale po upływie dwóch pół roku, Pep Guardiola ma nadzieję na przedłużenie pobytu 22-latka na Etihad Stadium.

– To nie moja kwestia, teraz pole do działania ma Txiki (Beguiristain) – powiedział Pep Guardiola.

– Myślę, że razem z klubem postąpiłem słusznie, kiedy na początku sezonu Arsenal chciał pozyskać Raheema, a my powiedzieliśmy nie.

– Raheem wciąż jest młody, mam nadzieję, że możemy go uszczęśliwić i zostanie z nami dłużej.

Sterling wybiegł w tym sezonie 14 razy w podstawowym składzie City, zdobywając 13 goli. Zdaniem Guardioli, obecna dyspozycja jest tylko i wyłącznie zasługą samego piłkarza.

– Wszyscy trenerzy chcą pomagać swoim graczom, ponieważ jeśli grają dobrze, możemy zostać na stanowisku. Jeśli grają źle, możemy zostać zwolnieni.

– Próbowaliśmy mu pomóc – nie tylko Raheemowi, ale wszystkim. Nie ma w tym żadnej tajemnicy …