Lucas Digne
fot. www.evertonfc.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wyznał kilka dni temu, że z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii koronawirusa, nie spodziewa się, aby jego zespół dokonał jakichkolwiek wzmocnień podczas zimowego okienka transferowego.

Tymczasem Daily Mail donosi, że mimo wszystko może dojść do zimowych ruchów kadrowych w zespole z Etihad Stadium, a Guardiola chciałby dokonać wzmocnień na pozycji lewego obrońcy.

W związku z urazami, bądź słabą formą Benjamina Mendy’ego i Oleksandra Zinchenki, Pep Guardiola często musiał wystawiać na lewej stronie defensywy Joao Cancelo bądź Nathana Aké.

Mówi się, że Zinchenko nie ma już perspektyw na Etihad Stadium, a Manchester City będzie dążyć do jego sprzedaży. Gdyby Ukrainiec opuścił klub zimą, dawałoby to perspektywy do przeprowadzenia transferu.

Podobno Guardiola chętnie widziałby w swoich szeregach zawodnika Evertonu, Lucasa Digne’a. 27-letni reprezentant Francji zmaga się obecnie z urazem, ale kiedy tylko jest zdolny do gry, pełni kluczową rolę w ekipie The Toffees.

Obecna umowa zawodnika z Evertonem obowiązuje do 2023 roku i na ten moment nie wiadomo, jakie są oczekiwania klubu z Liverpoolu, zwłaszcza że niedawno zapowiadano rozmowy kontraktowe z Francuzem.

Źródło: www.dailymail.co.uk

2 KOMENTARZE