Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City odmówił komentarza w sprawie zniesienia przez UEFA zakazu stadionowego na mecz wyjazdowy Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów, który odbędzie się 24 lutego (kara dla kijowskiej drużyny za rasistowskie ataki kibiców w meczu grupowym z Chelsea miała wstępnie obowiązywać przez 3 mecze, ale została skrócona dzięki kaucji wynoszącej 38 tys. funtów).

Prywatnie klub z Etihad uważa jednak, że decyzja została podjęta zbyt późno (zaledwie 3 tygodnie przed planowanym spotkaniem). Takie rozwiązanie uprzywilejowuje kibiców z Ukrainy, ponieważ duże grono fanów Obywateli może nie być w stanie odwołać zawodowych obowiązków czy zorganizować podróży w tak krótkim czasie (sytuacji nie ułatwia także podniesienie cen przelotów z Anglii do Kijowa- po ogłoszeniu decyzji Unii Europejskich Związków Piłkarskich koszty wzrosły dwukrotnie).

Władze City przewidują, że z puli 1500 biletów, jakie udostępniono kibicom The Citizens, sprzedanych zostanie jedynie około 750. To daje olbrzymią przewagę fanom Dynama, którzy z pewnością zapełnią prawie 70-tysięczny stadion.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj