Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

30 goli w tym sezonie. 199 dla The Citizens w ogóle. Tak przedstawia się bilans Sergio Aguero przed ligowym spotkaniem z Arsenalem Londyn.

Co przed strzeleniem dwusetnej bramki dla błękitnej części Manchesteru usłyszał na swój temat od trenera?

Sergio Aguero może być tylko lepszy. Ma mnóstwo czasu na strzelenie więcej bramek w tym sezonie – stwierdził Pep Guardiola.

Argentyńczykowi brakuje 4 goli, by pobić swoje najlepsze osiągnięcie w karierze. W 11 ostatnich spotkaniach zgromadził 13 goli.

Hiszpański szkoleniowiec zauważa, że snajper może wzbić się na jeszcze wyższy poziom. To siódmy rok byłego gracza Atletico Madryt spędzony w klubie z siedzibą na Etihad Stadium.

– To jeden z najlepszych napastników z jakimi pracowałem. I jeden z najlepszych na świecie.

– Myślę, że trzeba doceniać to, co robi Kun nie tylko w kontekście angielskiej piłki, ponieważ on on regularnie strzela kolejny sezon z kolei. Dotyczy to europejskiego i światowego futbolu, wszyscy podziwiają jego osiągnięcia.

– Wszyscy jesteśmy zadowoleni z Sergio i jego osiągnięć. Strzela bramki i sposób w jaki pracuje mając piłkę – i jej nie mając – jest fantastyczny.

– Czasem jestem wymagający wobec niego i innych, ale to tylko dlatego, że chcę dla nich jak najlepiej. Myślę, że może być jeszcze lepszy.

– Wie, że musi grać dobrze, by pozostać w zespole – nie tylko Sergio, wszyscy. To jedyny sposób, by rywalizować w dwóch, trzech, czterech rozgrywkach.

– Pozostały 3 miesiące sezonu, by móc zdobyć więcej goli i jestem przekonany, że będzie te bramki zdobywał – zakończył Pep.

Za kilka godzin Kun może celebrować 200. bramkę dla Manchesteru City. Mecz z Arsenalem o 20:45. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj