Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej aby wypowiedzieć się na temat m.in. sytuacji kadrowej przed jutrzejszym pojedynkiem czy rasizmie w futbolu.

Na temat stanu zdrowia zawodników:

– Wszyscy wrócili zdrowi, Fernandinho, Vincent, Kevin, John, wszyscy. Benjamin również jest gotowy na jutrzejszy mecz. Trenował z nami przez ostatnie trzy dni i wyglądał bardzo dobrze. Oczywiście potrzebuje jeszcze czasu i będziemy go stopniowo wprowadzać do gry. Oprócz Fabiana Delpha, wszyscy są zdrowi. Mamy 21/22 dostępnych zawodników.

O formie zespołu po przerwie reprezentacyjnej:

– Myślę, że nasz rytm jest podobny do tego, który mieliśmy przed przerwą. Teraz zagramy 11 meczów, zasługujemy na to żeby zagrać 12, może 14 lub 15. Osiem meczów zostało w Premier League – mecz po meczu będziemy analizować co się dzieje.

O formie Sterlinga:

– To jest wspaniałe zarówno dla nas jak i dla reprezentacji.

O rasizmie:

– To się staje co raz gorsze ale nie w futbolu lecz w Europie. Oczywiście jest to wielki problem i dla mnie jako zwykłego człowieka jest to nie do przyjęcia. Futbol jest silną bronią, która pomaga bronić zasad ludzkości. Mówicie, że nie da się mieszać polityki z futbolem – to nie prawda. Kiedy Raheem wyraża swoją opinię na ten temat, postępuje słusznie.

Na temat zatrudnienia Solskjaera jako trenera Man Utd:

– United to zawsze groźny przeciwnik. Gratulacje dla Solskjaera za jego niesamowite wyniki, które udało mu się osiągnąć. Życzę mu jak najlepiej.

O formie Fulham:

– Obejrzałem ich ostatnie trzy mecze, prawie udało im się z Liverpoolem. Próbowali im zagrozić i robili to dobrze. Mitrovic w polu karnym jest niebezpieczny, Babel jest bardzo szybki. W tym momencie nie obchodzi mnie ich pozycja w tabeli lecz sposób w jaki oni grają i naprawdę są dobrzy. 

Mecz rozpocznie się jutro o godzinie 13:30 na Craven Cottage!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj