Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola spotkał się z dziennikarzami aby odpowiedzieć na kilka pytań przed jutrzejszym meczem ze Swansea. Katalończyk poruszył między innymi temat losowania ligi mistrzów oraz śledztwa UEFA w sprawie złamania zasad FFP.

Na temat ćwierćfinału Ligi Mistrzów:

– Znamy się bardzo dobrze oraz darzymy się wielkim szacunkiem. Spróbujemy zagrać w jaki jest tylko możliwy. To przyjemność mieć okazję zagrać w ćwierćfinale. To jest całkowicie inna sytuacja niż w poprzednim sezonie. Każda drużyna ma słabe i mocne punkty, my również. Chcę aby wszyscy wrócili zdrowi po przerwie reprezentacyjnej i byli gotowi na następne miesiące. Znam Tottenham dość dobrze, jaką mają jakość z przodu – Son, Kane, Alli, Eriksen za nimi, a zwłaszcza stałe fragmenty gry w jego wykonaniu. 

O ewentualnym zakazie transferowym:

Nie mogę nic powiedzieć na ten temat. Klub wydał oświadczenie, a ja tego nie komentuję. Myślę, że odpowiadałem na to pytanie już sześć albo siedem razy. Nawet nie jestem odpowiednią osobą żeby rozmawiać o tym jakie klub podejmuje działania w tej spawie. Jedyne o czym się teraz martwię jest moja praca, a potem zobaczymy co będzie.

Mimo wszystko Pep Guardiola jest przekonany, że w przypadku ewentualnego zakazu transferowego skład Manchesteru City jest wystarczająco silny aby poradzić sobie z tą sytuacją.

O pochwałach dla Bernardo:

– Oceniamy naszych zawodników przez pryzmat tego co robią na boisku i on był najbardziej efektywnym zawodnikiem w tym sezonie, zarówno podczas sesji treningowych jak i podczas meczów. Wiele razy mówiłem jak bardzo Bernardo jest uwielbiany, a teraz jest doceniany ze względu na sposób w jaki się zachowuje. Zawodnicy decydują o swoich kontraktach i dla nas jest to zaszczyt, ponieważ mamy pewność, że chce z nami zostać.

Na temat kontuzji:

– Będziemy musieli zrobić kilka zmian. Stones nie jet gotowy do gry, wciąż wraca do zdrowia. Vinny oraz Kevin również nie są gotowi. Nie mamy zbyt wielu opcji. Jutro jest ćwierćfinał i najważniejsze to dostać się do półfinału.

Mendy oraz Fernandinho również jutro nie zagrają.

Początek meczu o 18:20 na Liberty Stadium!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj