Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie odpowiedział na kilka pytań związanych z nadchodzącym meczem z Manchesterem United.

Hiszpański szkoleniowiec zapytany o możliwe zmiany personalne, poinformował, że w meczu z Czerwonymi Diabłami, na murawie może pojawić się Claudio Bravo.

– Claudio czuje się dobrze, miał pewne dolegliwości z nogą, ale trenował przez ostatnie dwa dni. Jest zdolny i gotowy do gry. Ma 33 lata, jest doświadczony i nie powinien mieć żadnego problemu.

– Jeżeli chodzi o Sane, to pod względem kondycyjnym jest chyba naszym najlepszym graczem. Gündogan także zrobił duży postęp. Kompany trenuje z zespołem, ale czekamy na badanie krwi, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Nie chcemy ryzykować, aby nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu. 

Guardiola wyznał także, że nie widzi żadnych przeszkód, aby przyjąć zaproszenie od Jose Mourinho na pomeczową lampkę wina, jeżeli ten zdecyduje się na taki krok.

– Powiedziałem to już wiele razy: Mam naprawdę duży szacunek do Mourinho. Zawsze staram się uczyć od wszystkich moich kolegów  po fachu i tak samo jest z nim. Nasza rywalizacja jest bardziej wymysłem mediów i nie możemy kontrolować tegobobby .

– On był moim trenerem, kiedy pełnił funkcję asystenta Bobby’ego Robsona. Owszem, okres kiedy pracowaliśmy w Barcelonie i Realu Madryt nie był łatwy dla nas obu, ale spotkaliśmy się dwa i trzy tygodnie tygodnie temu na spotkaniu trenerów Premier League. Rozmawialiśmy razem z Ronaldem Koemanem i Tonym Pulisem. Nasze relacje są prawidłowe. Oczywiście, że przyjmę zaproszenie na kieliszek wina po meczu, jeśli pojawi się taka propozycja.

– Mecz derbowy? Dajcie mi go przeżyć, a następnie powiem Wam, jak można go porównać z tymi w Hiszpanii i w Niemczech. Myślę, że dla mediów- tutaj w Anglii, jak i w Hiszpanii wygląda to podobnie.

Szkoleniowiec Manchesteru City poruszył także kwestię samego spotkania i Zlatana Ibrahimovicia.

– Wiemy, jak będziemy jutro grać i wiemy, że będziemy grać z naprawdę dobrym zespołem. Widziałem cztery oficjalne spotkania United i w każdym kolejnym meczu zagrali lepiej niż w poprzednim. To tak jak my.

– Manchester United ma wielki potencjał w ofensywie. Martial jest tak szybki, Mata także potrafi stworzyć zagrożenie. Rooney wciąż ma ogromną jakość, a umiejętności Ibrahimovicia nie pozostawiają żadnych wątpliwości. 

– Mam wiele szacunku do tego, co Zlatan zrobił dla futbolu. On jest jednym z najlepszych zawodników świecie, a tacy zawodnicy od samego początku mają ogromny wpływ na zespół. Niektórzy gracze muszą zrozumieć ligę, ale najlepsi robią to bardzo szybko i on jednym z najlepszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj