Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City rozbił wczoraj FC Schalke 04 aż 7-0 (10-2) i tym samym zapewnił sobie awans do ćwierćfinału ligi mistrzów. Pep Guardiola nie krył swojego zadowolenia z postawy piłkarzy Manchesteru City lecz miał kilka uwag odnośnie pierwszej połowy. 

Na temat problemów w pierwszej połowie:

-Chciałbym żeby pierwsze 20 minut były bardziej intensywne, aby pokazać kim naprawdę jesteśmy. Nie można jednak oczekiwać od drużyny takiej samej intensywności przez 90 minut. Byliśmy solidni i skutecznie powstrzymywaliśmy ich kontrataki.

O całym meczu:

-Zdobyliśmy 7 goli. Podeszliśmy na poważnie do tego meczu i jestem niesamowicie szczęśliwy że zagramy w ćwierćfinale.

Hiszpan również ostrzegł kibiców przed nadmiernym samozadowoleniem zaznaczając że jeszcze daleka droga do osiągnięcia sukcesu.

O występie Sane:

Na pytanie czy był to ostatnio jeden z jego najlepszych występów zdecydowanie zaprzeczył z powodu jego gry w pierwszych 20 minutach. 

Nie możemy zapomnieć że Leroy wciąż jest młody i cały czas ma wzloty i upadki. Dzisiaj pierwsza połowa w jego wykonaniu była dużo lepsza niż w ostatnim meczu. Po 20 minutach Leroy zagrał niesamowicie. Wszyscy w klubie wiemy jakim świetnym jest piłkarzem. Naprawdę trudno jest jest znaleźć zawodnika który ma jakość jak on.

O Schalke:

-Mają teraz ciężki okres, przegrali 4 ostatnie mecze i na pewno brakuje im pewności siebie. Pomimo takich sytuacji musisz wykonać to co do ciebie należy i my to zrobiliśmy.

O występie Fodena:

-Jestem naprawdę zadowolony z jego postawy. Ludzie mówią, że powinien zostać wypożyczony. Phil nie zostanie wypożyczony. Dopóki ja tutaj jestem on zostanie ze mną, ponieważ wiem jak niesamowicie utalentowanym jest piłkarzem.

O przerwie reprezentacyjnej:

-To olbrzymie ryzyko dla zawodników. Wkraczamy w decydującą fazę sezonu i potrzebujemy aby wszyscy byli zdrowi. Jeżeli zawodnicy którzy zostali kontuzjowani nie wrócą, walka na trzech frontach nie będzie możliwa.

Minimum trójka z Anglii

Awans City oznacza, że pierwszy raz od sezonu 2010/11 w najlepszej ósemce zobaczymy co najmniej trzy drużyny z Anglii. Oprócz Manchesteru City, Manchesteru United i Tottenhamu, czwartą może być Liverpool jeśli w środę wyeliminuje Bayern.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj