Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola będzie mógł skorzystać w najbliższym meczu z Evertonem z usług kapitana zespołu, Vincenta Kompany’ego.

Kapitan The Citizens uporał się z urazem kolana, którego doznał w meczu z Crystal Palace i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zameldował się na boisku.

Hiszpański trener City będzie mógł skorzystać także z usług Leroya Sane i Kevina De Bruyne, który zmagał się z przeziębieniem.

Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Fernando, a jego kolega ze środka pola – Fernandinho wciąż pozostaje zawieszony.

– To jest drugi albo trzeci raz, kiedy mówimy o powrocie Kompany’ego. Mam nadzieję, że będzie mógł grać przez długi czas i ujrzymy jego optymalny poziom. Nie ma wątpliwości, że jest fenomenalny, kiedy gra na swoim najwyższym poziomie.

– Pamiętajmy, że każdy potrzebuje czasu, gdy wraca po długiej kontuzji. Vincent ma silną mentalność i wie, co ma robić.

– Vincent musi skupić się na prostych rzeczach, na tym, aby grać z meczu na mecz, tydzień po tygodniu, a wówczas osiągnąć swój najwyższy poziom.

– Czasem potrzeba czasu, a w piłce nożnej nie ma go za wiele. Vincent musi jednak czuć, że ma czas, aby wrócić do najwyższej formy.

Guardiola potwierdził również, że napastnik Gabriel Jesus nie jest jeszcze i gotowy do gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj