Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Choć pierwszy sezon Pepa Guardioli w Manchesterze City nie był tak owocny, jak zapowiadały to prognozy oraz przewidywali eksperci piłkarscy, to nie ulega wątpliwości, że obecność Katalończyka wniosła do szatni Obywateli powiew świeżości oraz nowe rozwiązania taktyczne. W tym temacie postanowił wypowiedzieć się kapitan The Citizens– Vincent Kompany, który wskazuje, co najsilniej znamionuje Guardiolę jako trenera wybitnego.

Z wypowiedzi Belga wynika, iż Pep wprowadził na Etihad zupełnie inną kulturę sportową, od kwestii odżywiania i treningów, po zacieśnianie więzi pomiędzy zawodnikami. Jednak zdaniem Kompany’ego najlepiej jest obserwować zachowanie byłego trenera Bayernu Monachium w trakcie meczu.

– Mogę powiedzieć, że Guardiola jest numerem jeden jeśli chodzi o techniczną oraz taktyczną analizę meczu i szybkie interpretowanie jej– podkreśla Belg.

– Czasem piłkarzowi na boisku ciężko jest wychwycić i zrozumieć co jest nie tak, zwłaszcza jeśli niezbyt dobrze znasz przeciwników, jednak on potrafi rozpracować to szybko i zaradzić temu.

– Nie chodzi tu o geniusz, lecz o posiadanie umiejętności do przekazania wiadomości swojemu zespołowi w zrozumiały sposób.

– Jego poprzednie zespoły odnosiły sukcesy właśnie dzięki temu.

Kompany między wierszami przekazał też, że chciałby zakończyć karierę właśnie na Etihad.

– Ten klub dał mi naprawdę wiele i ja odpłaciłem mu tym samym.

– Przybywając do Anglii nie spodziewałem się, że tak mocno zwiążę się z tym klubem, a nasza relacja przez lata będzie się tylko wzmacniała. Kiedyś, gdy zakończę karierę, to wciąż w sercu będę piłkarzem Manchesteru City, to nie zmieni się nigdy.