Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany uważa, że drużyna Obywateli może uczyć się od Manchesteru United, koncentrując się na długoterminowej i powolnej integracji zawodników Akademii z pierwszym zespołem.

Doświadczony obrońca uważa, że jego czas w zespole Obywateli niebawem dobiegnie końca, ale chciałby do tego czasu pełnić w drużynie rolę osoby, która pomagałaby zawodnikom klubowej Akademii przejść do drogę do pierwszej drużyny.

– Manchester City dał mi bardzo wiele i myślę, że ja także dużo dałem klubowi. Nie spodziewałem się zbyt wiele, kiedy przyjechałem do Anglii, ale teraz mam tutaj relacje, które rozwijają się bardzo dobrze. Kiedy skończę grać, wciąż pozostanę piłkarzem Manchesteru City przez resztę mojego życia.

– W tej chwili jestem pół-graczem i pół-fanem, dlatego spędzam dużo wolnego czasu w Akademii, obserwując dzieciaki. Jest to wizja przyszłości, plan długoterminowy. Bardzo dobre kluby są w stanie przekazać pałeczkę młodym pokoleniom.

– Manchester United był w stanie to zrobić, ponieważ Sir Alex Ferguson pozostawał długo na swojej funkcji i mocno o to zabiegał. Być może Barcelona i Bayern Monachium wprowadza to teraz i myślę, że my także jesteśmy na skraju wprowadzenia tego systemu. Nic nie trwa wiecznie w piłce nożnej – Pablo Zabaleta, Joe Hart i inni, którzy byli bohaterami klubu, odeszli. Ja nadal mam do czynienia z tym, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 10 lat i mam nadzieję, że gracze którzy przyjdą po mnie zrobią to samo.

– Żaden z zespołów nie wygrał ośmiu tytułów z rzędu. My musieliśmy walczyć i walczyć, aby zdobyć pierwsze mistrzostwo, a później udało nam się potwierdzić naszą wielkość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj