Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

We wczorajszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City w pewnym stylu pokonał Dynamo Kijów i znacznie przybliżył się do historycznego dla klubu z Eastlands awansu do ćwierćfinału najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych. Po meczu kapitan The Citizens, Vincent Kompany, stwierdził, że sprawy nie mogły potoczyć się lepiej.

– To wspaniały rezultat, zwłaszcza w meczu wyjazdowym. Nie mogliśmy wymarzyć sobie nic lepszego.

– Dobrze się zaprezentowaliśmy- było dużo gry wysokim pressingiem, udało nam się stworzyć wiele sytuacji i wynik 3:1 jest naprawdę dobry. Musimy sobie jednak uświadomić, że nie możemy roztrwonić tej przewagi.

– To był jeden z tych meczów City, które cieszą. Chcielibyśmy częściej widzieć podobne spotkania od teraz aż do końca sezonu. Wyciągnęliśmy z tej gry wiele pozytywów i to dla nas dobry początek ważnego tygodnia.

– Po raz pierwszy na tym etapie rozgrywek Champions League przystępujemy do rewanżu z realną szansą awansu. Nigdy wcześniej nie miało to miejsca, ale musimy poprawiać się z roku na rok.

– Być może teraz nie trafiliśmy na Barcelonę, ale w tej fazie rozgrywek nigdy nie jest łatwo. My jednak wykazaliśmy się dojrzałością i głodem sukcesu.

– Nie graliśmy zachowawczo, na remis czy minimalną wygraną 1:0. Próbowaliśmy rozstrzygnąć dziś losy dwumeczu.

– Zawsze łatwo jest być liderem, kiedy inni wykonują na boisku robotę taką jak dziś.

– Od teraz do końca rozgrywek każdy mecz jest priorytetem. Chcemy grać w Lidze Mistrzów tak dobrze, jak tylko potrafimy. Poza tym spróbujemy wygrać Capital One Cup i Premier League.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj