Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany uważa, że jego zespół rozegrał perfekcyjny mecz przeciwko Crystal Palace. Reprezentant Belgii głęboko wierzy, że The Citizens będą kontynuować dobrą passę w kolejnych, niezwykle ważnych spotkaniach.

– Chcieliśmy rozegrać mecz na własnym stadionie w dobrym stylu i nie mogliśmy zrobić tego lepiej – powiedział po meczu środkowy obrońca City.

– Musimy powtórzyć taką grę w ciągu najbliższych dwóch meczów na naszym stadionie. Jeśli to zrobimy, powinniśmy być w doskonałej pozycji wyjściowej przed ostatnim meczem z Watfordem.

Kompany zdobył w sobotę pierwszego gola na Etihad od 2015 roku i zaliczył jedno z najbardziej spektakularnych uderzeń w niebieskiej koszulce. Mimo to, kapitan uważa, że nie był to jego najlepszy gol dla Manchesteru City.

– Wszystko zależy od emocji związanych z golem. Ten, który padł w meczu z Manchesterem United (w kwietniu 2012 roku) zawsze będzie najlepszy.

– Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 i nie było łatwo. Szliśmy do przodu, próbowaliśmy i zostaliśmy za to nagrodzeni. Potrzebowaliśmy tego.