Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola nie musi obawiać się o sytuację kadrową swojego zespołu przed najbliższym meczem z Evertonem.

Ekipa Obywateli przebywała ostatnio na zgrupowaniu w Hiszpanii, podczas którego ?lkay Gündogan powrócił na boisko po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana i wraca tym samym do rywalizacji o miejsce w składzie.

Nowy nabytek klubu, Benjamin Mendy znajduje się z kolei w ostatniej fazie powrotu do zdrowia po problemach z udem, a Fabian Delph także wraca do pełni zdrowia.

– Sytuacja kadrowa wygląda dobrze. Nie ma żadnych urazów, a Ilkay Gündogan rozegrał kilka minut po siedmiu, ośmiu miesiącach przerwy – powiedział Pep Guardiola podczas rozmowy z mediami.

– Benjamin Mendy jest w ostatniej fazie swojej rehabilitacji – wciąż nie jest w 100 procentach gotowy, ale jest bliski powrotu na boisko.

– Fabian Delph znajduje się w takiej samej sytuacji, co Mendy, więc wszyscy nasi piłkarze mają się dobrze.

Gündogan zagrał kilka minut z Gironą, więc zobaczymy, czy będzie gotowy na Everton. On trenuje naprawdę dobrze, ale potrzebuje czasu, zaufania.

– Kiedy masz problemy, takie jakie miał Ilkay w ciągu ostatnich dwóch lat, musisz mieć 100 procent pewności, że jesteś gotowy. Na szczęście grał już kilka minut i zrobił pierwszy krok.

Guardiola opowiedział także o nieobecności Kyle’a Walkera na zgrupowaniu w Gironie.

– Jego żona jest w ciąży, a Kyle lada moment zostanie ojcem. Właśnie dlatego został w Anglii, aby poczekać na piękny moment.