Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Aleksandar Kolarov jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w obecnej kadrze Manchesteru City.

Reprezentant Serbii dołączył do zespołu z Etihad Stadium w 2010 roku z rzymskiego Lazio, kiedy drużyna The Citizens dopiero budowała swoją pozycję w europejskim i światowym futbolu.

Doświadczony obrońca w rozmowie z mediami podzielił się swoimi spostrzeżeniami, jak zmieniał się zespół City na przestrzeni ostatnich lat.

– Kiedy po raz pierwszy przyjechałem do City, klub dopiero zaczynał realizować swój projekt. Teraz jest to zupełnie inna drużyna, klub. Myślę, że w tej chwili jesteśmy jednym z pięciu najlepszych zespołów w Europie – stwierdził Kolarov.

– Kiedy tu przyjechałem, wszystko było inaczej – był to wielki klub, który zamierzał zainwestować w swoją przyszłość. Myślę, że teraz możemy rywalizować z każdym.

– Pobyt w Manchesterze City zawsze był dla mnie wielką przyjemnością. Jestem jednym z najstarszych zawodników w klubie i przez każdy, codzienny trening oraz moją osobowość, chce pokazać młodszym zawodnikom jak wyglądają realia w tym klubie.

– Staram się być dobrym przykładem dla nich. Nie tylko ja, ale także inni starsi zawodnicy również. To wspaniałe, kiedy mogę zobaczyć, gdzie byliśmy i gdzie jesteśmy teraz.

Kolarov poruszył także kwestię współpracy z trenerem Pepem Guardiolą, którego uważa za najlepszego szkoleniowca na świecie.

– Wszyscy zawodnicy czerpią ogromną satysfakcje z współpracy z nim. W tym momencie jest najlepszym trenerem na świecie i możemy rozwijać się tylko przy kimś takim jak on. Myślę, że widać nasz rozwój, kiedy wychodzimy na boisko.

– Myślę, że jesteśmy dopiero na początku naszej drogi i wciąż będziemy się rozwijać. On chce, aby każdy gracz dawał z siebie 10o procent, nawet w najmniejszych szczegółach.

– Zespół zdał sobie sprawę, że jeśli chcemy wygrywać najważniejsze trofea, to każdy, nawet najmniejszy szczegół jest bardzo ważny. Staramy się to realizować, a nie dla niego, tylko dla nas, ponieważ chcemy wygrywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj