Defensor Manchesteru City, Aleksandar Kolarov jest łączony z przenosinami do tureckiego Besiktasu Stambuł.
Reprezentant Serbii miał usłyszeć od przyszłego szkoleniowca Obywateli, Pepa Guardioli, że nie jest uwzględniany przy tworzeniu kadry na nowy sezon i zastanawia się nad wyborem nowego pracodawcy.
30-letni zawodnik na początku minionego sezonu regularnie pojawiał się na boisku, ale z biegiem czasu (także w wyniku urazów), stracił miejsce w składzie na rzecz Gaela Clichy’ego.
Kolarov miał podobno planować swoją przyszłość w Manchesterze City, ale zmienił zdanie, po tym jak dowiedział się od Guaradioli, że może zabraknąć dla niego miejsca w składzie.
W przeszłości były zawodnik Lazio Rzym wielokrotnie podkreślał, że marzy o rozpoczęciu kariery trenerskiej, kiedy zdecyduje się powiesić buty na kołku. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie miał okazji do nauki trenerskiego kunsztu po okiem jednego z najlepszych trenerów na świecie.