Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Liverpoolu, Jürgen Klopp pochwalił fantastyczną formę Manchesteru City w tegorocznym sezonie Premier League.

Niemiecki opiekun wierzy jednak, że jego podopieczni podejdą do niedzielnego meczu z odpowiednim szacunkiem, ale bez strachu.

– To typowe dla piłki nożnej, że w wygranym meczu pucharowym przeciwko Evertonowi nie zaprezentowaliśmy się efektownie w porównaniu z meczem ligowym, w którym musieliśmy zadowolić się punktem. To pokazuje, że w futbolu istnieje możliwość wygrywania na różne sposoby – napisał Klopp na łamach This is Anfield.

– Wciąż jesteśmy w fazie rozwoju jako zespół i uczymy się. Myślę, że widać to po ostatnich spotkaniach. Nigdy, nawet przez sekundę, nie kwestionowałem woli zwycięstwa czy ducha naszego zespołu – wręcz przeciwnie, chociaż czasami wydawało się, że my sami jesteśmy jednymi osobami, którzy w siebie wierzą. W ostatnich meczach byliśmy w stanie pokazać ducha walki.

– Nasi dzisiejszy przeciwnicy są tego dobrym przykładem. Manchester City to zespół słusznie uznawany za punkt odniesienia w podejściu d gier i sposobu gry.

– Aby wygrywać, tak jak w tym sezonie, musisz ciężko pracować. Chciałbym serdecznie powitać Pepa Guardiolę i jego zawodników, pracowników, a także kibiców Manchesteru City na Anfield. Wiele razy mówiłem w Anglii i w Niemczech o moim szacunku do Pepa jako osoby i profesjonalisty. Można go podsumować w dwóch słowach i jednym zdaniu: Klasa światowa.

– Szacunek jest ważnym słowem, zwłaszcza jeśli grasz przeciwko Manchesterowi City. To bardzo ważne słowo w przygotowaniach do każdej gry. Szacunek jest zdrowy i konieczny, ale strach i samozadowolenie są niedozwolone – nigdy. Szanujemy City, ponieważ szanujemy każdego przeciwnika. Zbadaliśmy ich mocne i słabe strony, tak samo jak oni nasze. Spodziewam się wzajemnego szacunku, ponieważ nasi rywale są inteligentnymi ludźmi, którzy wiedzą, że nasza jakość jest podobna.

– Moi gracze nie potrzebują dodatkowej motywacji ani skupienia tylko dlatego, że gramy przeciwko świetnej drużynie. Skupiamy się tak jak zawsze, ale w pierwszej kolejności przede wszystkim na nas samych. Kiedy to robimy, można zobaczyć zespół, który osiągnął najwyższy poziom w tym sezonie i wciąż brnie do przodu. Aby wygrać jakąkolwiek grę w Premier League, musisz grać na maksa – wszystko poniżej tego zwiastuje, że będziesz mieć problemy.

Nadrzędne przesłanie na dzisiaj brzmi: Daj z siebie wszystko, a wszystko inne przemówi samo za siebe. Wiemy, że nasi zwolennicy chcą dzisiaj zagrać swoją grę. Nasi fani stworzyli niesamowitą atmosferę podczas meczu z Evertonem i myślę, że wszyscy, którzy kochają Liverpool, wiedzą, że potrzebujemy dziś ich wsparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj