Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Liverpoolu, Jürgen Klopp stanął w obronie trenera Manchesteru City, Pepa Guardioli.

Trener City podczas swojej pracy na Etihad Stadium wielokrotnie spotyka się z krytyką, zwłaszcza po kluczowych spotkaniach, tak jak teraz po odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

– Nie mam żadnych wątpliwości co do umiejętności trenerskich Pepa Guardioli. Być może kilka osób je ma, ale ja nie jestem w tym gronie. Szanuję go bardzo mocno. Wiem, że pewnie znajdzie się kilka osób, które myśli inaczej, zwłaszcza teraz po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, ale moim zdaniem City grało bardzo dobrze w Monaco. Bez problemu mogli zapewnić sobie awans w drugiej połowie, ale dlatego, że piłkarze to tylko istoty ludzkie, nie wykorzystali kilku szans – powiedział Klopp.

– Barcelona Pepa Guardioli była niesamowita. Grali tam zawodnicy, którzy potrafili wdrożyć w życie wszystkie plany Pepa. Jegp pomysły i ich gra stanowił fantastyczne połączenie. W Bayernie Monachium była z kolei bardzo dobra generacja –  światowej klasy trener miał do swojej dyspozycji piłkarzy w najlepszym wieku do gry w piłkę.

– W Niemczech nie mieli sobie równych. Dortmund starał się tak mocno, jak to możliwe, ale z różnych powodów nie mógł zbliżyć się do Bayernu. Praca w Premier League jest dużą różnica, ponieważ jest to najtrudniejszą ligę na świecie. Wiele zespołów ma dużo pieniędzy i wiele zespołów ma dużo dobrych graczy. Jest to jedna z rzeczy, która sprawia, że ??naprawdę trudno jest zostać mistrzem w Anglii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj