fot. www.mancity.com

Finał Carabao Cup pomiędzy Manchesterem City, a Tottenhamem Hotspur miał zostać początkowo wyłączony z rządowego programu imprez testowych. Ostatecznie jednak mecz, który odbędzie się 25 kwietnia na Wembley, został zatwierdzony jako pierwsza pilotażowa impreza sportowa na świeżym powietrzu od czasu uruchomienia nowego rządowego programu badawczego dotyczącego wydarzeń (ERP), w którym wezmą udział kibice.

Podczas kwietniowego finału ERP przetestuje różne metody mające na celu określenie najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów, aby umożliwić kibicom uczestnictwo w imprezach sportowych w większym zakresie od 21 czerwca.

Bilety na mecz Manchesteru City z Tottenhamem Hotspur zostały przyznane w łącznej liczbie 8000 tysięcy – oba kluby otrzymały po 2 tysiące biletów, a 4 tysiące zostało przyznanych mieszkańcom Brent (dzielnica Londynu) oraz pracownikom National Health Service.

Przypomnijmy, że finał Carabao Cup został w grudniu ubiegłego roku przeniesiony z 28 lutego na 25 kwietnia w nadziei, że przynajmniej część fanów będzie mogła obejrzeć go z wysokości trybun.

Źródło: www.efl.com