fot. www.mancity.com

Gol Kevina De Bruyne’a dający Manchesterowi City zwycięstwo 2:1 w meczu z Realem Madryt był 50 trafieniem reprezentanta Belgii w barwach klubu z Etihad Stadium. 28-latek zaliczył jubileuszowe trafienie, jednak w obecnym sezonie jest genialny również pod innym względem.

Były zawodnik Wolfsburga w obecnym sezonie Premier League zanotował już 16 asyst i jest bliski dogonienia legendy londyńskiego Arsenalu, Thierry’ego Henry’ego, który w sezonie 2002/03 zanotował 20 kluczowych podań. W sumie De Bruyne ma na swoim koncie 19 asyst dla Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie i dziewięć bramek.

Biorąc pod uwagę jego obecną formę i fakt, że do końca sezonu Premier League pozostało 11 spotkań, istnieje duża szansa, że De Bruyne znacznie poprawi rekordowy wynik Henry’ego.

Warto nadmienić, że Kevin De Bruyne już teraz zapisał się w kartach historii Premier League, stając się zawodnikiem, który najszybciej osiągnął barierę 50 asyst w Premier League.

W sumie Kevin De Bruyne zanotował 82 asysty dla Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach i 62 w Premier League, gdzie ma szansę pobić wynik swojego kolegi z zespołu Davida Silvy, który ma na koncie 90 asyst. Przypomnijmy, że ogólny rekord należy do Ryana Giggsa, który zaliczył 162 asysty, czyli o 51 więcej niż drugi Cesc Fabregas z wynikiem 111 asyst.

Kevin De Bruyne jest obecnie najlepszym zawodnikiem w Premier League w punktacji kanadyjskiej, w której zgromadził 24 punkty (16 asyst i osiem goli) i wyprzedza drugiego Jamiego Vardy’ego o trzy punkty.

W całej dotychczasowej karierze pomocnik Manchesteru City strzelił 92 gole i zanotował 149 asyst z 375 spotkaniach dla Genk, Chelsea, Werderu Brema, Wolfsburga, Manchesteru City i reprezentacji Belgii.

Kevin De Bruyne dwukrotnie strzelił 16 goli w sezonie – raz dla Wolfsburga i raz dla Manchesteru City – a siedem bramek potrzebnych do wyrównania tego wyniku, jest osiągalne, zwłaszcza że Belg stał się właśnie wykonawcą rzutów karnych.

Najmniejsza liczba gier, jakie Manchester City rozegra w tym sezonie to 14, największa 22 (Manchester City musiałby dotrzeć do finałów Ligi Mistrzów i Pucharu Anglii), więc rozgrywający z pewnością poprawi swój bilans asyst i bramek.

Źródło: www.mancity.com