Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Przed dzisiejszym ćwierćfinałowym meczem FA Cup Middlesbroug-Manchester City, Aitor Karanka podgrzał atmosferę swoją wypowiedzią. Szkoleniowiec Boro stwierdził, że według niego Pep Guardiola nie jest najlepszym trenerem na świecie i wskazał na Jose Mourinho. 

– Czy Pep jest najlepszym trenerem na świecie? Nie. Najlepszy na świecie jest Jose Mourinho.

– On pokazał to w trakcie swojej kariery w Porto, Interze, Chelsea, Realu i United. Był najlepszy w Hiszpanii i dalej jest najlepszy.

– Jose na początku tego sezonu był krytykowany, ale zdążył już wygrać z United trofeum. Dla mnie Jose jest najlepszy.

– Myślę, że Guardiola najpierw musi wygrać Premier League, żeby pokazać, że jest jednym z najlepszych.

– Potrafił wygrywać tytuły w Hiszpanii i Niemczech, więc pewnie pomyślał, że zrobi to samo w Anglii.

– Nie ma między nami żadnej relacji. Grałem przeciwko Guardioli, kiedy był w Barcelonie, a ja byłem w Realu. Byłem również razem z Jose w Madrycie, kiedy on prowadził Barcelonę. Nigdy nie grałem z nim w reprezentacji, ale wiem jak dobrym jest szkoleniowcem.

Karanka ocenił również dotychczasową pracę Katalończyka w Premier League.

– Sądzę, że on zrozumiał jak inny futbol, liga tu jest i już zdaje sobie sprawę, że to będzie trudne zadanie. Adaptacja zajmuje mu trochę czasu, na pewno nie była dla niego łatwa.

– To trudne, kiedy trafiasz do nowego kraju, z nową filozofią gry, gdzie wiele rzeczy różni się od tych, które znasz. On ma kilku bardzo dobrych piłkarzy, ale mentalność tutaj jest inna. To wymaga czasu.

Szkoleniowiec Boro wierzy w awans do półfinału, tym bardziej, że Middlesbrough ostatnich dwóch spotkań z Obywatelami nie przegrało (remis 1:1 w lidze w tym sezonie i wygrana 2:0 w IV rudzie FA Cup w 2015 roku).

– Guardiola był sfrustrowany, kiedy w pierwszej części sezonu wywalczyliśmy remis na ich terenie. Mam nadzieję, że w sobotę znowu pokażemy się z dobrej strony.

– Myślę, że to najtrudniejsze wyzwanie w jego karierze – przyszedł do klubu, który już był silny. Jednak według mnie, zarówno w zawodzie piłkarza, jak i trenera, powinno podejmować się wyzwania.

– Po spotkaniu udam się z nim na lampkę wina. To tutaj wspaniała pomeczowa tradycja. Chociaż może on od wina woli Cavę? Kupię dla niego Cavę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj