Joe Hart
fot. www.mancity.com

Wieloletni bramkarz Manchesteru City, a obecnie zawodnik Celticu, Joe Hart ogłosił, że po sezonie zakończy karierę piłkarską.

Hart, który w chwili wygaśnięcia kontraktu latem będzie miał 37 lat, w swojej 21-letniej karierze zawodowej rozegrał 690 występów, reprezentując 10 różnych klubów, a ostatnie trzy sezony spędził w szkockim gigancie, dla którego do tej pory rozegrał 138 występów, zachowując 59 czystych kont.

Hart zdobył z drużyną The Hoops pięć głównych trofeów i ma nadzieję zakończyć swój ostatni sezon w Glasgow na wysokim poziomie, zdobywając trzeci tytuł Scottish Premiership i drugi Puchar Szkocji.

– Od czerwca przestanę grać w profesjonalną piłkę nożną – powiedział Hart.

– Myślałem o tym od jakiegoś czasu. Nie ma dobrego ani złego momentu, ale sposób, w jaki działa Celtic, jest na tyle duży, że wiele się w tym temacie dzieje.

– Wkładamy wiele serca i duszy w to, co robimy jako klub piłkarski, z wielkim planem klubu, bazą wsparcia i rozmowami, które toczą się wokół niego. Oczywiście toczą się rozmowy na temat pozycji bramkarza na przyszły sezon, więc pomyślałem, że przy błogosławieństwie klubu i rozmowach z Brendanem Rodgersem i Steviem Woodsem (trenerem bramkarzy) ważne jest, abyśmy przekazali tę wiadomość. Chciałbym przy okazji rozwiać jedną rzecz, nad którą ludzie będą spekulować.

– Czuję się świetnie fizycznie. Na tyle, na ile mogę, biorąc pod uwagę mój wiek i to, co zrobiłem swojemu ciału, grając w piłkę nożną od 16 roku życia.

–  Robiłem wszystko, co możliwe, aby utrzymać się w jak najlepszej formie i być na jak najlepszej pozycji, aby dać z siebie wszystko w dniu meczu. W dniu meczu naprawdę osiągam szczyt, ale mam świadomość, że czasu nie można oszukać i nie chcę, żeby moje ciało wystawiło mnie na emeryturę. To był jeden z kluczowych czynników, który stał za moją decyzją.

Źródło: www.celticfc.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj