Manchester City
fot. www.mancity.com

Wśród najbardziej utytułowanych drużyn w historii angielskiej Premier League znajduje się także Manchester City. Klub z północnej Anglii osiągnął prawdziwą dominację w ostatnich latach, zdobywając tytuły mistrza kraju wielokrotnie. Ich imponujące osiągnięcia sprawiają, że trudno nie docenić potęgi i umiejętności tej ekipy.

Manchester City, założony w 1880 roku, przez długie lata nie był głównym graczem w angielskim futbolu. Jednak pojawienie się w klubie nowych właścicieli sprawiło, że Manchester City rozpoczął swoją wspaniałą podróż w kierunku zdobycia angielskiej Premier League.

Pierwszy triumf Manchesteru City w Premier League nastąpił w sezonie 2011/2012, co było historycznym momentem dla klubu. Wówczas, pod wodzą menedżera Roberto Manciniego, drużyna dzieliła się punktami z Manchesterem United, ale wygrała ligę ze względu na lepszy bilans bramkowy. To był pierwszy tytuł mistrza Anglii dla Manchesteru City po 44 latach przerwy, co czyniło ten sukces jeszcze bardziej spektakularnym.

Manchester City nie spoczął na laurach i kontynuował swoje niesamowite występy w kolejnych sezonach. Kolejny tytuł Premier League przyszedł w sezonie 2013/2014, a drużynę prowadził wtedy Manuel Pellegrini. Tym razem Manchester City zgromadził aż 86 punktów, zdobywając tytuł z przewagą zaledwie dwóch punktów nad drugim Manchesterem United. Był to dowód na to, że klub jest gotów rywalizować na najwyższym poziomie przez dłuższy czas.

Ale największe wyczyny Manchesteru City w Premier League miały miejsce w ostatnich latach. Pod kierownictwem Pepa Guardioli, hiszpańskiego stratega z niezwykłym wyczuciem taktycznym, drużyna osiągnęła trzy kolejne tytuły mistrza kraju. W sezonie 2017/2018, Manchester City wygrał ligę z rekordowymi 100 punktami, zdobywając także rekordową liczbę 106 bramek. Ich styl gry był oszałamiający, a ich dominacja nie pozostawiała wątpliwości co do ich przewagi nad rywalami.

W sezonach 2018/2019 i 2020/2021 Manchester City również zdobył mistrzostwo. Zespół Guardioli kontynuował swoje efektowne występy, wygrywając ligę z przewagą odpowiednio 1 i 12 punktów nad drugim w tabeli. To niezwykłe osiągnięcie potwierdza, że Manchester City jest obecnie jedną z najpotężniejszych drużyn w historii angielskiego futbolu.

Podsumowując, Manchester City zdobył Premier League aż siedem razy, a łącznie tytuł mistrza Anglii dziewięciokrotnie. Od momentu ich pierwszego triumfu w 2012 roku klub ten zrewolucjonizował angielski futbol swoją dominacją i pięknym stylem gry. Pod kierunkiem takich menedżerów jak Roberto Mancini, Manuel Pellegrini i Pep Guardiola, Manchester City stał się potęgą, której trudno się oprzeć. Ich zdolność do wygrywania tytułów sprawia, że są jednym z najbardziej szanowanych klubów w Europie i wzbudzają zachwyt fanów piłki nożnej na całym świecie.

Źródło: www.manchestercity.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj