Manchester City
fot. www.mancity.com

Kurs funta nie zachęca polskich kibiców do oglądania na żywo meczów Manchesteru City w Wielkiej Brytanii. Rozgrywki Premier League są jednak na tyle ekscytujące, że warto dowiedzieć się, w jaki sposób zaplanować tego typu wyjazd, by nie wydać na niego fortuny. Wbrew pozorom nie jest to wcale nieosiągalne. Wystarczy jedynie uważnie obserwować cenę GBP i dokonywać wymiany wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Nie zaszkodzi też przygotować się na kilka budżetowych rozwiązań, pozwalających znacznie obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. 

Kiedy polować na korzystny kurs funta? Przed wyjazdem na mecz Obywateli czy w trakcie?

Jak wie każdy kibic, bilety na mecz Manchesteru City należy kupować z odpowiednim wyprzedzeniem. W innym przypadku może się okazać, że wszystkie miejsca na trybunach będą zajęte lub zostaną już tylko te koszmarnie drogie czy w najgorszych sektorach. Planując ten wydatek, warto wcześniej zadbać też o szereg innych kosztów. Mowa tu przede wszystkim o: 

  • rezerwacji noclegu, 
  • kupnie biletów na samolot lub autobus,
  • ewentualnej rezerwacji dodatkowych atrakcji, które chcesz odwiedzić na miejscu.

Jak zapewne już zauważyłeś, mowa tu o kluczowych kosztach wyjazdu, które mogą rosnąć z upływem czasu, dlatego warto zadbać o nie z wyprzedzeniem. Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że równie dobrym pomysłem jest wcześniejszy zakup funtów. 

Skorzystaj ze strony https://internetowykantor.pl/kurs-funta/ i sprawdź notowania funta na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Zorientuj się, jaki kurs funta jest obecnie uznawany za atrakcyjny, a jednocześnie pozostaje akceptowalny dla Ciebie. Następnie dokonaj wymiany, dzięki której wydasz jak najmniej złotówek, a zyskasz tyle GBP, ile potrzebujesz.

Ile funtów kosztuje wyjazd do UK na mecz Manchesteru City? 

Cena wycieczki na mecz Manchesteru City może być skrajnie różna. Wszystko zależy od tego, jaki wybierzesz hotel, jak daleko od stadionu będzie i ile pieniędzy wydasz na dodatkowe atrakcje. Nie bez znaczenia jest też jedzenie i picie, czyli wizyty w restauracjach i barach dla kibiców itd. 

Manchester to dość drogie miasto, ale koszty wyjazdu można zminimalizować. Wystarczy na przykład: 

  • wybrać hostel położony nieco na uboczu – koszt ok. 30-50 funtów, 
  • śniadania i kolacje przygotowywać samodzielnie, a obiady jeść w przeciętnych restauracjach – koszt ok. 50-100 funtów, 
  • wybierać bary ze zniżkami dla kibiców – koszt piwa ok. 2-3 GBP, 
  • jeździć komunikacją miejską zamiast taksówkami – koszt biletu w jedną stronę ok. 2-5 funtów. 

Łącznie taka dwudniowa wycieczka (nie uwzględniając cen biletów lotniczych i wejściówek na mecz) kosztować Cię może ok. 800-1200 zł (150-230 GBP). Zawsze też możesz rozważyć zabranie z Polski drobnych przekąsek, by ograniczyć drogie wydatki na miejscu. Skorzystaj ponadto z usług tanich linii lotniczych, w których często możliwe jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca za ok. 200 zł na lot w obie strony.

Czy można płacić funtami prosto z karty bankowej?

Gdy lecisz na mecz Manchesteru City do Wielkiej Brytanii wygodnym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą karty podłączonej do konta walutowego. Co istotne, upewnij się najpierw, że znajduje się na nim odpowiednia waluta, czyli funty. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o koszty przewalutowania po aktualnym kursie GBP czy prowizje bankowe. 

Na stronie https://internetowykantor.pl/land/wymiana/ możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wymiany środków, a przy rejestracji, możesz też otrzymać punkty, obniżające koszty wymiany walut online. Podczas wymiany wskaż swoje konto walutowe, na które powinny zostać przelane funty po transakcji. To świetny i bezpieczny sposób na wymianę walut.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj