Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

19-letni napastnik Manchesteru City, Kelechi Iheanacho, udzielił stacji Sky Sports wywiadu, w którym opowiedział o współpracy z Pepem Guardiolą, ulubionej pozycji na boisku oraz partnerze z linii ataku-Sergio Aguero.

Na początku młody Nigeryjczyk opisał przedsezonowe przygotowania pod okiem nowego szkoleniowca. Iheanacho zapewnił, że w zespole panuje świetna atmosfera, a Pep Guardiola nadał drużynie nowy styl.

– Atmosfera jest świetna. W nadchodzącym sezonie chcemy dużo osiągnąć i myślę, że jesteśmy w dobrej formie, żeby tego dokonać. Możemy zdobyć nasz cel.

– Guardiola to dobry trener, każdy to wie. On wniósł do zespołu dużo świeżych pomysłów i nowy, własny styl. Wszystko się zmieniło i musimy zaadaptować się do jego sposobu szkolenia. Musimy nauczyć się tego, co do nas mówi i co chce przynieść zespołowi.

Następnie Kelechi określił, gdzie na boisku odnajduje się najlepiej.

– W moim kraju, gdzie zacząłem grać, byłem dziesiątką. W klubie więcej gram na pozycji napastnika, ale radzę sobie na obu tych pozycjach. Mogę być ustawiany jako 10., jako napastnik albo nawet jako skrzydłowy. Mogę grać gdziekolwiek.

Iheanacho nie potrafił jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy w przyszłym sezonie będzie występował w duecie z podstawowym snajperem The Citizens, Kunem Aguero.

– Jeszcze tego nie wiem. Kiedy rozpoczniemy sezon, okaże się, jakie plany ma trener.

– Byłem zadowolony z tego, co osiągnąłem w poprzednim sezonie i gdzie jestem dziś. Jednak muszę dalej ciężko pracować i poprawiać się z treningu na trening. Myślę, że już się trochę rozwinąłem. Jednak muszę dalej się polepszać. Chcę, żeby kibice mogli być dumni. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj