Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Chociaż Joe Hart przebywa w Turynie już od ponad dwóch tygodni i ma za sobą pierwsze spotkanie w barwach Torino, dopiero dziś został oficjalnie zaprezentowany w barwach włoskiego klubu.

Po krótkiej prezentacji, odbyła się konferencja prasowa z udziałem reprezentanta Anglii, podczas której po raz kolejny poruszył on kwestię swojego odejścia z Manchesteru City.

– Piłka nożna jest bardzo specyficzna. Wszystko opiera się na osobistych wyborach i poglądach. Opinia Pepa Guardioli spowodowała, że zostałem zmuszony do szukania nowego klubu. Nie chciałem publicznie mówić o swojej sytuacji w Manchesterze City, która była bardzo nieprzyjemna. Kocham grać w piłkę nożną, a oczywiste stało się, że moje szansę na grę są bardzo ograniczone – powiedział angielski bramkarz.

– Mimo wszystko muszę przyznać, że Pep Guardiola był wobec mnie bardzo szczery i otwarty. To była trudna sytuacja, ale musiałem ją zaakceptować i uświadomić sobie, że nie wszyscy muszą być moimi zwolennikami.

– Ludzie mówią, że Torino to mały klub, ale tak naprawdę jest to klub z wielką tradycją w wielkiej lidze. Dali mi szansę regularnie grać w piłkę nożną i szanuję ich za to. Między innymi dlatego to była dla mnie łatwa decyzja. Jestem bardzo dumny, że dokonałem takiej zmiany.