Ilkay Gündogan
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, İlkay Gündogan rozgrywa bardzo udany sezon, będąc jednym z najsilniejszych punktów ekipy z Etihad Stadium. Były zawodnik Borussii Dortmund rozegrał w tym sezonie 14 spotkań we wszystkich rozgrywkach i jest łącznikiem pomiędzy defensywą, a ofensywą The Citizens.

W opinii wielu osób, reprezentant Niemiec znajduje się obecnie w najlepszej formie od czasu transferu do ekipy The Citizens, jednak 30-latek uważa, że ostatnie miesiące sezonu 2018-19 były jego najlepszymi.

– Nie zgodzę się z tym, że to moja najlepsza forma, ponieważ w ciągu ostatnich miesięcy w sezonie, kiedy wygraliśmy ligę jeden punkt przed Liverpoolem, czułem się bardzo pewnie – powiedział Gündogan.

– To okres, który wydaje mi się naprawdę dobry, nie tylko dla mnie, ale dla zespołu. Być może ze względu na liczby ludzie myślą, że jestem teraz lepszy, ale będę szczery: Liczby nigdy nie były dla mnie ważne.

– Kiedy schodzę z boiska po ostatnim gwizdku i czuję, że grałem tak dobrze, jak tylko mogłem, wówczas jestem szczęśliwy i dumny z tego, co zrobiłem na boisku. To jest moment, kiedy czuję się komfortowo – nie jeśli strzelę gola, dwa gole czy cokolwiek.

– Potrzebujemy graczy, którzy zdobywają gole, ale nie jest to coś, z czym się identyfikuję. Oczywiście, kiedy mam szanse, aby strzelać gole, próbuję. 

Źródło: www.mancity.com