Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był zadowolony ze zwycięstwa swojego zespołu z Burnley.

Obywatele musieli włożyć wiele sił, aby pokonać zespół beniaminka, ale zrealizowali cel i zdobyli komplet cennych punktów.

– Wszystkie mecze w Premier League są bardzo podobne – skomplikowane i trudne. Chcesz kontrolować spotkanie, ale to prawie niemożliwe – mówił po meczu Hiszpan.

– Obrona przed długimi piłkami także jest bardzo trudna. Zawodnicy Burnley są wyżsi od nas i była to bardzo dobra metoda z ich strony. Wszystkie drużyny z Premier League są dobre w tej dziedzinie i musimy poprawić trochę nasze działania w tym obszarze – w Hiszpanii i Niemczech, takie coś się nie zdarza.

– Burnley szukało rzutów rożnych i rzutów wolnych, grając długie piłki. Muszę zastanowić się, jak reagować w takich sytuacjach.

– Niektóre błędy były ewidentnie naszą winą. Ja sam również potrzebują czasu, aby zrozumieć sędziów w Premier League. Jesteśmy bardzo zadowoleni z punktów i wyników, zwłaszcza, że graliśmy trzy dni po Lidze Mistrzów.

– Każdy z zawodników pokazał dziś ogromny charakter i wiele osobowości. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Mamy przed sobą długie tygodnie, aby trochę odpocząć i przygotować się do meczu z Chelsea. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj