Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Dzięki wygranej zwycięstwu z Watford, Manchester City awansował na pozycję lidera angielskiej Premier League.

Podopieczni Pepa Guardioli, w ostatnich trzech spotkaniach (łącznie z Ligą Mistrzów) strzelili 15 bramek, co bardzo cieszy hiszpańskiego szkoleniowca.

W starciu z Watford,  z fantastycznej strony pokazał się Sergio Aguero, który zaliczył hattricka.

– Bramki zdobyte przez Sergio mówią same za siebie. Jego poziom jest niesamowity i byłem bardzo zadowolony z trzeciego gola. Sergio jest niesamowity w polu karnym. Posiada dar do strzelania bramek, a my ich potrzebujemy – powiedział Guardiola, który pochwalił także Gabriela Jesusa.

– W zeszłym sezonie zagraliśmy tylko siedem lub osiem meczów samym Gabrielem. Powiedziałem wówczas, że on i Sergio mogą grać razem i właśnie to pokazują.

– Gabriel jest zawodnikiem, który pomaga nam z wielu powodów. Zdobywa bramki, jest dla nas bardzo ważny.

– Dzisiaj wszyscy moim piłkarze byli bardzo dobrzy. Zwycięstwo 6:0 w Watford to fantastyczny rezultat, zwłaszcza po meczu w Lidze Mistrzów.

– Mecze ligowe po spotkaniach w pucharach są ciężkie, dlatego cieszę się z tego, że gracze pokazali maksymalne zaangażowanie oraz z trzech punktów i stylu w jakim graliśmy.

– Zwycięskie mecze dodają pewności siebie, a wszyscy jesteśmy tutaj, aby wygrać mecze. Teraz jedziemy do West Bromwich, a potem mamy kolejne mecze przed przerwą międzynarodową.

– W ubiegłym roku zaczęliśmy sezon bardzo podobnie i nie możemy zapominać, że jesteśmy na samym początku sezonu. Klubowi należą się jednak podziękowania za pozyskanie nowych graczy, ponieważ tego rodzaju wydajność zależy od jakości graczy.