Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Dzień przed pucharowym meczem z Wolverhampton Wanderes, Pep Guardiola zapowiedział, że jest gotowy dokonać aż 11 zmian względem 11 wystawionej w meczu z Burnley. Jest to dość zaskakująca, nawet jak na Katalończyka deklaracja.

Mecz z Wilkami będzie 4 spotkaniem The Citizens w odstępie zaledwie 10 dni. Złożyły się na to bowiem nie tylko starcia ligowe, lecz także mecz Ligi Mistrzów, w którym zespół Pepa pokonał Napoli 2-1.

Bardzo prawdopodobne, że w starciu z Wolverhamptonem szansę występu od pierwszych minut otrzyma Aleks Zinchenko, który w obecnej kampanii nie zaliczył jeszcze żadnego oficjalnego startu w błękitnej koszulce. Po dobrym występie w meczu z Burnley, faworytem do zajęcia miejsca w środku pola jest Bernardo Silva, do którego zdaniem angielskich dziennikarzy dołączą Ilkay Gundogan oraz Yaya Toure. Środek defensywy złożony może zostać z Eliaquima Mangali oraz Tosina Adarabioyo. Swoją szansę otrzymać mają także Danilo oraz Claudio Bravo.

Dziennikarze wykluczają możliwość występu młodzików Obywateli w postaci Brahima Diaza, który jest kontuzjowany, oraz Phila Fodena, przebywającego obecnie wraz z reprezentacją na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej do lat 17.

– We wtorek zagramy zupełnie inną 11- podkreśla Pep.

– Przed nami wiele meczów i to naturalne, że niektórzy zawodnicy grają bardziej regularnie od swoich kolegów, jednak na pewno nie będzie tak na przełomie lutego i marca.

– Każdy będzie miał swój wkład w grę, ponieważ nie da się grać tym samym składem przez cały sezon w każdym meczu.