Oleksandr Zinchenko
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Pep Guardiola podkreślił zaufanie, jakim darzy Ołeksandra Zinczenkę. Ukrainiec na przestrzeni ostatnich miesięcy stał się ważną postacią w zespole Obywateli i staje na wysokości zadania w kluczowych momentach gry.

? Oleks dużo walczył, aby być w Manchesterze City. Miał możliwość odejścia i zmiany barw klubowych, ale powiedział: Nie, chcę zostać w Manchesterze City. To wiele znaczy ? oświadczył Guardiola na swojej przedmeczowej konferencji prasowej przed sobotnim starciem Premier League z Chelsea.

? Po drugie, to facet, który wcześniej grał na innej pozycji i nigdy nie narzeka, a po trzecie nie popełnia błędów. Kiedy coś mówisz, natychmiast to realizuje. Zawsze jest skupiony, zawsze skoncentrowany.

? Jako lewy obrońca walczył z Mohamedem Salahem, Marcusem Rashfordem, Angelem Di Marią, najtrudniejszymi przeciwnikami i nie popełnia błędów.

? Jego jakość z piłką jest wyjątkowa, ale grając na obronie najważniejsze jest, aby nie popełniać błędów. W tym sezonie zawsze jest stabilny. Dlatego zasługuje na to, żeby grać. 

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ

  1. Rzeczywiscue jego gra się zmieniła na plus , zawodnik wszechstronny. Doceniam go ,chociaż nie zawsze tak było . Jak narazie trzyma formę, oby trwało to długo bo lewa strona obrony u nas kuleje niestety ? miałem nadzieje że Cancelo da nam spokój na tej pozycji ale jednak nie wychodzi mu to zawsze , stabilniejszy jest Zinichenko . Naprawdę chciałbym by Mendy zrobił pa pa i przyszedł Mendes. Na LO z Zinim o pierwszy skład byłaby zacięta rywalizacja . A tak pytani odnośnie prawej strony .Walker ma 30 lat na karku , jeszcze parę sezonów zagra na swoim poziomie . Jakieś zastępstwo widzicie? Ja obserwuje Aaronsa z Norwich . Skubaniec przypomina mi właśnie Kylea . Jest szybki z tą różnicą że ma naprawdę dobre wrzutki ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj