Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wypowiedział się na temat aktywności jego zawodników w mediach społecznościowych i określił normy, jakimi powinni kierować się jego podopieczni.

Hiszpański trener nie był dotychczas zwolennikiem zbyt dużej aktywności zawodników w tego typu formach komunikacji, ale w ostatnim czasie nieco załagodził swoje podejście.

W ostatnim czasie, szczególnie dużą aktywność w Social Mediach przejawiają Benjamin Mendy i Gabriel Jesus.

– Zawodnicy mogą komunikować się przez Social Media, to część ich życia – powiedział Guardiola.

– Dzisiejszy świat, nawet dla piłkarzy jest inny niż ten, w którym ja sam grałem w piłkę. Być może gdybyśmy mieli Twittera, używałbym Twittera.

 – Po prostu chcę widzieć szacunek dla innych w Social Mediach. Nie chcę widzieć braku szacunku do kolegów z drużyny, przeciwnika, klubu, fanów oraz opinii w kwestii wydarzeń na świecie. Rozmawiałem o tym z piłkarzami.

Benjamin Mendy zdążył już wywołać kontrowersję w mediach społecznościowych, komentując boiskowe wydarzenia w meczu City z Brighton.

– Nie jestem facetem, zakazującym tego i tego. Moi zawodnicy są dorosłymi ludźmi. Niektórzy z nich są ojcami – muszą mieć szacunek i uważać na to, co piszą.

– Sprawa jest prosta: Bądź ostrożny, z tym co publikujesz, bo nie chcę, aby inni czuli się nieswojo z tym co piszesz na Twitterze. Nie jestem strażnikiem. Jeśli używasz mediów społecznościowych, uważaj.

– Teraz to już część naszego życia. Nasze dzieci korzystają z Twittera, Instagramu. To niesamowite.

– Nie lubię, gdy moi piłkarze nie szanują klubu, czy menadżerów innych klubów. Myślę, że moi piłkarze są wyjątkowi pod tym względem. Są szczęśliwi, śmieją się, więc nie powinno być problemu.

– Niektórzy z nich są zabawni. Komunikują się za pośrednictwem Twittera, Instagramu lepiej niż twarzą w twarz.