Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola zapowiedział, że szeroka kadra i uniwersalność zawodników będzie kluczem do sukcesu w tegorocznym sezonie.

Opiekun The Citizens jest zadowolony ze wzmocnień, jakich dokonał angielski klub i zapowiedział, że zamierza odpowiednio rotować składem swojej drużyny.

– Przed nami mnóstwo gier i na pewno wszyscy będą dostawać szanse. Jeśli chcesz grać w określony sposób, tak jak my, potrzebujesz odpowiednich zawodników. W związku z tym potrzebujemy piłkarzy, aby utrzymać piłkę i wiedzieć, co musimy zrobić w określonej sytuacji – powiedział Guardiola.

– Nasza kadra na pozycji pomocnika jest imponująca. Mamy Fernandinho, niebawem wraca Gündogan, jest Kevin De Bruyne, David Silva, Raheem Sterling i pozostali. Jest także Phil Foden, który był znakomity podczas przygotowań. Wszyscy mają odpowiednią jakość.

– Lubię piłkarzy, którzy trzymają piłkę i jej nie tracą. Kocham to. Wszyscy będą grać. W zeszłym sezonie sporo rotowałem składem i w tym roku będę robić to ponownie.

– Wszyscy będą zaangażowani w grę. Wszystko zależy od piłkarzy, czy akceptują moja decyzję, czy nie. Jeśli nie będą akceptować moich wyborów, będzie to ich problem, a nie mój.