Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola ocenił wtorkowe spotkanie w wykonaniu swojej drużyny przeciwko Olympique Marsylia. Poniżej zapis z pomeczowej konferencji trenera The Citizens.

– Ferran Torres nie jest napastnikiem, ale dał sobie radę. Gratuluje mu trudu, jaki włożył w to spotkanie. Strzelił gola, a nie jest łatwo grać jako napastnik przeciwko pięciu obrońcom. Nie mamy wielu opcji, dopóki Sergio Aguero i Gabriel Jesus nie wrócą do zdrowia, więc mieliśmy alternatywę w osobie Ferrana.

– Nasze nastawienie i profesjonalizm są wyjątkowe od pierwszego dnia, od kiedy tutaj jestem. Czasami przeciwnicy są lepsi od nas, takie jest życie. Wiem, że kiedy wygrywasz, jesteś mistrzem, ale kiedy przegrywasz, jesteś katastrofą. Najważniejsze jest, że rozpoczęliśmy Ligę Mistrzów dwoma zwycięstwami, ponieważ jesteśmy coraz bliżej miejsca fazie pucharowej. Ale to wciąż początek. Ciągle się poprawiamy.

– Widziałem naszą mentalność i sposób w jaki graliśmy. Byliśmy niesamowicie cierpliwi, czekając na odpowiedni moment, aby strzelić gola. Przez 15-20 minut przeciwnicy byli lepsi. Broniliśmy się dobrze w polu karnym. Ogólnie był to dobry występ, ponieważ wiem, jakie wymagające i trudne są mecze w pucharach.

– Byliśmy dzisiaj stabilni w defensywie. Dias i Laporte prezentowali się dobrze, a Walker jest w najlepszej formie, odkąd współpracujemy w Manchesterze.

Źródło: www.mancity.com