Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej był zadowolony z punktu uzyskanego przez jego podopiecznych w starciu z Manchesterem United.

– Chcieliśmy wygrać, ale nie możemy zapominać, że graliśmy na Old Trafford. To w końcu Manchester United. Przez większość momentów gry graliśmy dobrze. Brakowało nam szans na zdobycie gola, ale byliśmy dobrzy – powiedział po meczu Guardiola.

– Kiedy wychodzimy na boisko, walczymy o zdobycie punktów, więc musimy być solidni, kontrolować grę i nie poddawać się kontratakom. Jestem dumny, że to zrobiliśmy. Manchester United to zespół, który wykorzystuje błędy. Są szybcy i silni przy stałych fragmentach gry.

– Myślę, że jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że graliśmy na Old Trafford. Wiem, że oczekiwania wobec Manchesteru City są wysokie i akceptujemy to, ale bycie solidnym jest dobre.

Hiszpański opiekun Manchesteru City, wypowiedział się także na temat Sergio Aguero, który nie tylko nie wybiegł na murawę, ale nie pojawił się nawet w kadrze meczowej na starcie z lokalnym rywalem.

– Tęsknimy za Sergio, ale przez ostatnie sześć miesięcy wiele razy był kontuzjowany. Nadal nie jest jeszcze w formie, ale poprawia się krok po kroku. Dzisiaj miał problemy z żołądkiem, dlatego został w domu.

– Oczywiście brakuje nam Sergio, ponieważ jest najlepszym napastnikiem w historii Manchesteru City. Myślę, że niebawem wróci do gry.

Źródło: www.mancity.com