Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z West Bromwich Albion. Poniżej zapis wypowiedzi Hiszpana.

Guardiola na temat urazów w zespole: – Fabian Delph jest kontuzjowany. Nie sądzę, aby zagrał jeszcze tym sezonie. Pozostali zawodnicy są zdrowi, z wyjątkiem Gundogana i Bravo. John Stones nie wróci już do gry w tym sezonie.

Guardiola o wpływie Gabriela Jesusa na grę zespołu: – Jego wpływ  na zespół był bardzo duży. Wciąż jest mnóstwo rzeczy w jego grze, które wymagają poprawy i chcemy pomóc mu to zrobić. Gabriel Jest bardzo otwarty i sama jego mentalność była bardzo potrzebna zespołowi. Kiedy straci piłkę, biega i walczy o nią z powrotem. Kocham to., podobnie jak sposób, w jaki słucha kolegów z drużyny – Fernandinho etc – on cały czas chce być lepszym graczem.

Guardiola na temat pożegnania Zabalety: – Mam nadzieję, że wszyscy fani będą mogli przyjść nas wspierać. Spotkanie z West Bromwich jest dla nas bardzo ważne. Chcemy wyrazić wdzięczność jednemu z najważniejszych graczy w historii Manchesteru City.

Guardiola na temat Zabalety: – Mam wiele szacunku dla ludzi, zawodników i menedżerów, którzy robią to, co robią od dłuższego czasu. Dziewięć lat tutaj jest czymś niesamowitym i nie sądzę, aby prędko pojawił się ktoś, kto grałby tu dziewięć lat. Jego wpływ na ten zespół był niesamowity; Zaba był jednym z pierwszych graczy, który tu przyjechał i pomógł klubowi, w którym jest do teraz. 

Guardiola o meczach z West Bromwich i Watfordem: – Oni są profesjonalistami i zagrają, aby wygrać. Zespoły prowadzone przez Tony’ego Pulisa nie kalkulują. To kluczowe mecze dla nas, do których będziemy gotowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj