Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Manchester City znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w angielskiej Premier League i zmierza w stronę mistrzostwa Anglii. Szkoleniowiec The Citizens, Pep Guardiola nie ukrywa, że kluczem do osiągania sukcesów jest posiadanie odpowiedniej kadry, ale również odpowiednia organizacja, która w Manchesterze City stoi na najwyższym poziomie.

– Przede wszystkim mamy niesamowicie silną organizację. Klub nas wspiera we wszystkich obszarach i jest to niesamowite. Tak samo było w Barcelonie i Bayernie Monachium – powiedział Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z West Hamem United.

– Patrząc na wszystkie działy w klubie, jesteśmy jak maszyna. Trzeba jednak pamiętać, że, aby zrobić to, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich czterech sezonów, trzeba mieć dobrych graczy. 

Najbliższy rywal Manchesteru City – West Ham rozgrywa najlepszy sezon od kilku lat i zajmuje obecnie miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Pep Guardiola spodziewa się zatem, że starcie z Młotami będzie niezwykle trudne.

– West Ham United to dobry zespół i myślę, że czeka nas naprawdę ciężki, wyrównany mecz. Aktualnie znajdują się na pozycji premiowanej awansem do Ligi Mistrzów. To nie jest dobry bieg, ponieważ od wielu miesięcy są w dobrej formie – powiedział trener Manchesteru City.

– Rytm, w jakim grają, jest teraz lepszy niż w poprzednich sezonach. Podziwiam takich trenerów jak David Moyes, czy Roy Hodgson. Pamiętam mój pierwszy mecz w Anglii, kiedy Moyes trenował Sunderland. Dał mi wówczas rady, jak radzić sobie w Premier League.

Źródło: www.mancity.com