Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Manchester City w ciągu sześciu tygodni odmienił losy sezonu i obecnie jest jednym z pretendentów do walki o mistrzowski tytuł. Szkoleniowiec klubu z Etihad Stadium, Pep Guardiola wypowiedział się na ten temat podczas konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem z Burnley.

– Czujesz się lepiej, kiedy wygrywasz. Wygrywanie jest uzależniające i to sprawia, że chcesz wygrywać po raz kolejny i kolejny. To tak jak z tytułami, chcesz więcej – powiedział szkoleniowiec Manchesteru City przed środowym meczem.

– Zawsze mam wrażenie, że mogę przegrać mecz, a to mnie napędza. Brak poczucia bezpieczeństwa i strach, że możesz przegrać grę. Sześć tygodni temu nie byliśmy pretendentami do niczego. Teraz, sześć tygodni później mówi się, że jesteśmy w gronie pretendentów do tytułu. Wszystko może zmienić się bardzo szybko.

Teraz myślę tylko o Burnley, o niczym więcej. Kiedy zaczynasz myśleć o następnej grze, możesz stracić punkty. Martwię się tylko o mecz z zespołem Seana Dyche, który pracuje z Burnley już od dłuższego czasu, a jego zawodnicy doskonale wiedzą, co mają robić.

Źródło: www.mancity.com