Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola poinformował, że poczeka do piątkowego popołudniowego treningu, aby sprawdzić, czy Kevin De Bruyne będzie gotowy do gry przeciwko Leeds United.

Belg był nieobecny w meczach przeciwko Fulham i West Ham po tym, jak poczuł ból w późniejszych etapach meczu z Arsenalem. Chociaż pomocnik wrócił już do pełnego treningu, trener Manchesteru City powiedział, że poczeka i zobaczy, jak potoczą się sprawy.

– Trenował wczoraj i był dobry. Dziś także będzie trenował i wówczas zdecydujemy. Brakuje mu tygodnia, 10 dni na powrót do normalnego rytmu, ale w tym momencie sezonu nie stanowi to problemu.  

Guardiola powiedział także, że nie jest w stanie dokonywać pełnej rotacji i dawać odpoczywać zawodnikom, w momencie gdy wyścig o tytuł mistrza Premier League osiąga punkt kulminacyjny, a półfinał Ligi Mistrzów jest następny w programie.

– Myślę o tym i wiem, że jest wiele gier z dużym napięciem. Widzę, że zespół jest naprawdę zmęczony po wymagających meczach z Fulham i West Hamem.

– Musimy zobaczyć, jak gracze odzyskają siły po zaledwie trzech dniach. Moja decyzja będzie koncentrować się na tym, jak fizycznie i psychicznie będą wyglądać.

– Każdy musi być gotowy, wkład każdego będzie niezwykle ważny.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj