Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Arsenalem, wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji swojej drużyny w angielskiej Premier League.

Manchester City znajduje się obecnie na szczycie tabeli, jednak Guardiola ma świadomość, że sezon wciąż znajduje się na stosunkowo wczesnym etapie.

? Każdy mecz, jaki rozgrywamy jest po to, aby coś osiągnąć. Jeśli chcemy być bliżej zdobycia mistrzostwa Anglii, musimy to kontynuować. Ile mamy punktów przewagi nad Leicester City i Manchesterem United? 10 punktów. Ile punktów możemy zdobyć do końca sezonu? 42! ? powiedział Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Arsenalem.

? Patrząc na sytuację punktową, może wydarzyć się jeszcze wiele rzeczy. Gdy 10 dni temu graliśmy na Anfield, mieliśmy siedem punktów przewagi. 10 dni później mamy 16 punktów przewagi nad Liverpoolem. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 10 dni wszystko może się zmienić. Mogliśmy mieć cztery punkty przewagi, ale mamy 16.

? Najlepszą rzeczą jest skupienie się na następnym meczu i nie słuchanie zbyt wiele tego, co ludzie mają do powiedzenia o drużynie. Oczywiście jesteśmy bardzo dumni z tego, co zrobiliśmy do tej pory, ale mamy dopiero luty. Nie ma jeszcze wiosny, a latem zdobywa się tytuły. 

? Nadal mamy przed sobą wiele gier, wiele trudnych chwil i wiele pozytywnych emocji.

Źródło: www.mancity.com