Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pochwalił swój zespół za postawę w poniedziałkowym meczu z Bournemouth. Obywatele wygrali na trudnym terenie 2:0 i awansowali na pozycję wicelidera Premier League.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku, ponieważ jest on naprawdę dobry. Mogliśmy strzelić więcej goli, ale najważniejsze jest, że zgraliśmy dobrą grę na bardzo trudnym terenie – powiedział trener City.

– Wiem, jak trudnym rywalem jest Bournemouth. Było 10 minut w drugiej połowie, kiedy byli bardzo groźni, ale potrafiliśmy nad tym zapanować i nasza obrona funkcjonowała dużo, duże lepiej niż jeszcze jakiś czas temu.

– Każdy gracz robił to, co do niego należało i jestem naprawdę szczęśliwy, bo moi piłkarze grali naprawdę dobrze.

– Wiemy, że luka pomiędzy drugim, a szóstym zespołem jest bardzo wąska. Dziś rozpoczęliśmy mecz na piątym miejscu w Premier League, a obecnie jesteśmy drudzy. To dużo wyjaśnia.

– Góra dół, góra dół. Kiedy przegrywasz mecz, możesz stracić bardzo wiele. Walka o zakwalifikowane się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie będzie bardzo emocjonująca.

– Widzieliśmy w meczach z Arsenalem i Liverpoolem, jak trudnym i jak niebezpiecznym rywalem jest Bournemouth i zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby uniemożliwić im rozwinięcie skrzydeł. Mieli chyba tylko 10 minut w drugiej połowie, kiedy byli bardzo agresywni.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiliśmy w tym meczu, zwłaszcza w ciągu ostatnich 10-15 minut. Zagraliśmy naprawdę dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj