Guardiola Pep 3
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pochwalił postawę i determinację Oleksandra Zinchenki podczas jego pobytu w klubie z Etihad Stadium.

Reprezentant Ukrainy odegrał dużą rolę w sukcesach Manchesteru City, zdobywając z nim 10 trofeów, w tym cztery tytuły Premier League, zanim latem przeniósł się do Arenalu.

Zinchenko został ciepło przyjęty w Manchesterze, kiedy pojawił się z Arsenalem na Etihad Stadium w styczniowym meczu Pucharu Anglii. Widziano go również, jak żartował z byłymi kolegami z zespołu, a Guardiola wyznał, że Ukrainiec pozostaje kochany i szanowany w klubie.

– Wszyscy są tu w nim zakochani, był ważną postacią w naszym klubie – powiedział trener Manchesteru City przed środowym starciem.

– To, co spodobało mi się w Oleksie, to to, że w pierwszych latach chcieliśmy go wypożyczyć, ponieważ myśleliśmy, że nie będzie dużo grał, ale on powiedział: – Nie, będę walczył o swoją pozycję. Powiedziałem: – Oleks, będzie trudno. Mam wielu graczy na tej pozycji, ale on powiedział: – Nie, będę tutaj grał.

– Trenował naprawdę dobrze, nigdy nie robił złej miny, zawsze dobrze się zachowywał. Zwykle, kiedy nie grasz, może czuć zniechęcenie, ale on był tego przeciwieństwem. Spędzał dodatkowy czas w siłowni.

– W pewnym momencie skorzystał z okazji, jakby to była jego ostatnia szansa na świecie. Oznacza to, że jest dobrym graczem i ma dobre nastawienie.

– Mikel Arteta zna go bardzo dobrze, ponieważ pracowali razem i wierzył w niego. Jestem szczęśliwy z jego powodu, ponieważ dobrze mu się wiedzie.

Źródło: www.mancity.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments