Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Manchester City w kolejnym meczu angielskiej Premier League zmierzy się na wyjeździe z Newcastle United. Obywatele mają już zagwarantowany tytuł mistrza Anglii, jednak szkoleniowiec Pep Guardiola uważa, że najlepszym sposobem na przygotowanie się do finałowego meczu Ligi Mistrzów z Chelsea jest odpowiedni trening każdego gra i praktyka meczowa.

– Nasz następny mecz to Newcastle, potem Brighton i Everton. Na końcu czeka nas finał z Chelsea, a najlepszym sposobem na przygotowanie się do tego meczu jest dobry trening każdego dnia – powiedział Guardiola.

Zapytany, czy przedłużenie kontraktu, które zostało ogłoszone pod koniec zeszłego roku, było katalizatorem wspaniałej formy Manchesteru City, Guardiola stwierdził: – Z punktu widzenia klub tak, ponieważ kiedy wszyscy wiedzą, że trener wiąże przyszłość z klubem, pojawia się stabilność.

– W Manchesterze City przeżyłem wzloty i upadki. Kiedy pracowałem w Barcelonie lub Bayernie byłem wspierany, ale czułem, że jest tak tylko wtedy, kiedy odnoszę sukcesy. Kiedy byłem tutaj w pierwszym sezonie, nie wygrałem nic. Nie można zapomnieć też o zeszłorocznej porażce z Lyonem. Mimo to czułem wsparcie.

– Mieliśmy cudowną rozmowę – gracze, personel z Khaldoonem Al Mubarakiem, który reprezentował Sheikha Mansoura. Mamy teraz dwa tygodnie do spełnienia marzeń o Lidze Mistrzów. W przyszłym znów będziemy starali się być silni.

Źródło: www.mancity.com