Pep Guardiola maska
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pojawił się na konferencji prasowej przed rewanżowym meczem Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Poniżej zapis z konferencji prasowej.

Pep Guardiola o bramkach straconych Lidze Mistrzów: – Jeśli są genialne, trzeba je zaakceptować, ale większość z nich mogliśmy uniknąć i musimy unikać popełniania błędów. W Lidze Mistrzów błędy mają wysoką cenę. Wiemy i przekonaliśmy się o tym przez ostatnie kilka lat. Jeśli jako zespół chcemy zrobić krok do przodu, aby być blisko wygrania tych rozrywek, musimy być lepsi w meczu z Realem.

Pep Guardiola zapytany o to, czy mecz z Realem Madryt ma dla niego szczególny charakter: – Niezależnie od tego, czy gram przeciwko Realowi Madryt, ​​czy nie, jestem kibicem Barcelony, czyli klubu, który dał mi część tego, kim jestem. Kiedy gram przeciwko Barcelonie, chcę ich pokonać. Chcemy wygrać dla naszych graczy, fanów i naszego klubu, aby zrobić kolejny krok.

Pep Guardiola o kontuzji Sergio Agüero: – Sergio jest obecnie w Barcelonie. Ma się coraz lepiej. Rozmawiałem z lekarzami i wszystko idzie tak jak myśleliśmy. Mam nadzieję, że zagra jeszcze w tym sezonie, jeżeli dotrzemy do finału, ale zobaczymy.

Pep Guardiola o taktyce Realu Madryt: – Trudno jest poznać taktykę Zidane’a. Kiedy myślisz, że wiesz, wymyśli coś innego. Oglądaliśmy wszystkie mecze Realu Madryt od czasu wznowienia rozgrywek La Liga i rozmawialiśmy o naszych przypuszczeniach. Reszta to rozmowa o tym, co my możemy zrobić.

Pep Guardiola o Ericu Garcíi: – Ogłosił, że nie chce przedłużać kontraktu z Manchesterem City. Ma kontrakt ważny jeszcze przez rok. Chcieliśmy go odnowić, ale rozumiem, że nie chce go przedłużyć. Wyobrażam sobie, że przenieść się w inne miejsce.

Źródło: www.uefa.com